MAGLÓD-HELLOPARKS - POMÁZ 2 - 2

Drámai mérkőzésen az utolsó percekben fontos pontokat veszítettünk az élen álló Pomáz ellen. Sajnálatos, hogy így alakult, mert együttesünk nagyon jó szellemben állt bele a találkozóba. Az első perctől kezdve irányítottuk a találkozót, rámentük ellenfelünkre, melynek kapusa már a tizedik percben húzta az időt. Tóth Gergő lövése nyomán megszereztük a vezetést, majd Sándli Márk előtt adódó helyzetben elpattant a labda, így csak egy gólos előnyben mehettünk szünetre, igaz szórványos lehetősége a vendégeknek is akadt. A második játékrész ismét döcögősen kezdődött a számunkra, de percről-percre javultunk, nagyon koncentráltak játékosaink, küzdöttek és a csereként beálló Balló Harold végül megduplázta az előnyünket. Sajnos edzőnk, Rakita Gábor kérése ellenére kicsit visszább állt csapatunk, engedtük, hogy ellenfelünk felívelgesse a labdát, a kapunk közelébe kerüljön, így jött a szépítés, majd a végén az egyenlítés is. Igaz közben Nahóczky Balázs is lezárhatta volna mérkőzést, de kecsegtető helyzetben végül tisztáztak a vendégek. Ilyen a labdarúgás: egy meglehetősen egyszerű -bár kétségtelen, pontszerzésben hatékonyabb- játékkal operáló csapat képes vezetni a bajnokságot, míg nekünk jelen állás szerint csak a második hely jut. Persze nem adjuk fel, láttunk már csodát, amíg van reményünk, küzdeni fogunk!

Pest megyei II. osztály, Északi csoport, 25. forduló:

MAGLÓD-HELLOPARKS - POMÁZ ICO SE 2 - 2 (1 - 0)

Maglód, Kertész Károly Stadion, 300 néző, jv: Harnos Cs. (Dajkó T., Göcző Zs.)

gól: Tóth G., Balló H. ill. Bencze Zs., Sergő M.

sárga lap: Véglás P., Tóth G., Posta N., Kolozsvári L. ill. Sergő M., Bruckner L.

Maglódi TC: Schritt M. - Sándor J., Hevesi K., Matyó M. (Fekete R. 83p), Posta N. -  Véglás P., (Kertész Z. 72p), Ivancsó D., Tóth G. (Nahóczky B. 60p), Papp R. - Sándli M. (Kolozsvári L. 72p) - Pintér A. (Balló H. 46p)  edző: Rakita Gábor

Pomáz: Inczédy G. - Bencze Zs., Sármán P., Pethő B. (Sergő M. 66p), Bogár A. (Romándi M. 66p), Faragó D., Toricska R., Nemes M., Petroff M., Báthory P. (Tóth Cs. 56p), Horváth L. edző: Győri Zoltán

Read More

Rakita Gábor (edző, Maglódi TC): A mérkőzés összképét tekintve közelebb álltunk a győzelemhez, a mérkőzés nagy részében vezettünk is, végül még is egy ponttal kell megelégednünk. Jó hozzáállással, jó tempót diktáltunk, nyomás alá helyeztük ellenfelünket. Egy begyakorolt figura után sikerült megszereznünk a vezetést, majd a gól után is támadásban maradtunk, helyzeteink is megvoltak, de kimaradtak. A Pomáz csak félidő végén, egy-két pontrúgás után tudott veszélyeztetni. A második félidőt álmosan kezdtük, de a cserék után feljavultunk, irányítani próbáltuk a játékot, újabb gólt szereztünk, de ahelyett, hogy lezártuk volna a találkozót, a nem túl bonyolult játékot játszó Pomáz a végjátékban megbosszulta a kihagyott helyzeteinket. Természetesen fájó, hogy 2-0 után visszaengedtük a ellenfelünket, de ezen változtatni már nem tudunk. Az eredmény sajnos nem mutatja, de játékban mindenképpen többet mutattunk, mint riválisunk. Ha sikerült volna minden meccsen ilyen hozzáállással pályára lépnünk, akkor jópár ponttal többünk lenne. Gratulálok a Pomáznak a pontszerzéshez, míg mi próbálunk a maihoz hasonló mentalitással küzdeni a hátralévő fordulókban.